15 april 2025 om 13:20
< 1 min lezen

Meer Nederlanders met betalingsachterstand op zorgpremie, zien gemeenten

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Steeds meer Nederlanders hebben betalingsachterstanden, met name als het gaat om het betalen van de zorgpremie. Maar ook hebben ze meer schulden bij energiebedrijven, drinkwaterorganisaties en bij verhuurders. Volgens Divosa is het aantal meldingen hierover in 2024 gestegen met 10 procent. Dit meldt RTL Z.

De meeste meldingen die Divosa kreeg, kwamen van zorgverzekeraars. Ruim 40 procent van de meldingen kwam van hen. De signaleringsorganisatie wijt dit aan het feit dat de zorgverzekering een verplichte kostenpost. Maar wel een dure, die bij geldproblemen als eerste komt te vervallen.

Drinkwater

Maar ook bij drinkwaterbedrijven kwamen er vorig jaar flink meer meldingen over betalingsachterstanden binnen. Dit is in 2024 bijna verdubbeld. Mogelijk komt dit doordat deze bedrijven zijn overgestapt van kwartaalbetalingen naar maandelijkse betalingen.

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Dalende trend zet door: steeds minder vaak aanvullend verzekerd voor zorg

    Gisteren om 08:47
    • Zorgverzekering

    Zorgkantoren verbeteren uitvoering van wettelijke taken, ziet NZa

    12 december 2025 om 15:59

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg