21 maart 2025 om 11:06
< 1 min lezen

Stichting Marc de Hond brengt fotoboek uit met levensportretten terminaal zieke mensen

Door: ANP

De stichting die is opgericht ter nagedachtenis aan Marc de Hond brengt een boek uit met dertig profielen van mensen die een ‘levensportret’ hebben achtergelaten. Het fotoboek Hoe wil ik herinnerd worden? verschijnt vrijdag. Stichting Levensportret produceert al twee jaar videoboodschappen van terminaal zieke mensen voor hun nabestaanden.

Het initiatief komt voort uit een project van theatermaker en dj Marc de Hond. Toen duidelijk werd dat hij niet lang meer zou leven, liet hij een aantal theatercolleges opnemen voor zijn jonge kinderen. Op deze manier werd zijn levensverhaal vereeuwigd en bleef het bewaard voor zijn kinderen.

Zeshonderd levensportretten

Voor de stichting werken inmiddels vijftig vrijwilligers. In totaal zijn er de afgelopen twee jaar zeshonderd ‘levensportretten’ geproduceerd. Met de publicatie van het boek wordt het tweejarig bestaan van de stichting gevierd. Marc de Hond overleed in juni 2020 op 42-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen

Aankomende evenementen

23 Mar
Voorlichtingsavond: Bevallen in het ziekenhuis (webinar)
  • Noord-Brabant
25 Mar
Dag van de Zorginkoop 2025
  • Utrecht
25 Mar
Seksuele uitbuiting
  • Zuid-Holland