9 november 2012 om 20:27
< 1 min lezen

Hartbewaking en ic ziekenhuis Heerenveen weer open

HEERENVEEN (Novum) – De afdeling hartbewaking en de intensive care van ziekenhuis Tjongerschans in Heerenveen zijn weer geopend. Dat meldt het ziekenhuis vrijdag. Maandag gingen de afdelingen dicht omdat bij twee patiënten een besmetting met de MRSA-bacterie was geconstateerd.

Geen van de medepatiënten en medewerkers van het ziekenhuis die met het tweetal in aanraking is gekomen, blijken ook besmet. De twee afdelingen zijn grondig gereinigd en gedesinfecteerd, laat het ziekenhuis weten, waardoor de afdelingen vrijdag om 15.00 uur weer open konden.

De MRSA-bacterie is een van de bekendste ziekenhuisbacteriën die resistent zijn tegen de meeste soorten antibiotica. De bacterie is daardoor moeilijk te bestrijden. De MRSA-bacterie is meestal ongevaarlijk, maar kan bij verzwakte mensen of pas geopereerde patiënten infecties veroorzaken.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen

Aankomende evenementen

16 Mar
OpdeGroei25
  • Gelderland
16 Mar
V&VN Congres Verzorgenden IG 2025
  • Utrecht
19 Mar
ADHD in context
  • Utrecht