30 januari 2025 om 13:33
< 1 min lezen

Hele zorgketen merkt impact van SEH-sluitingen door kwetsbare ouderen

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Spoedeisende hulpafdelingen (SEH’s) moeten geregeld dicht vanwege de vele ouderen die er met een zorgvraag belanden. Spoedbedden zitten daardoor namelijk vol, waardoor en geen plek is voor anderen. Branchevereniging ActiZ ziet dit als een probleem voor de hele keten. Dit meldt ActiZ.

Volgens ActiZ komen de SEH-sluitingen niet alleen door de personeelstekorten waar ziekenhuizen mee kampen. Het loopt vast in de hele zorgketen en dat begint al bij het zo lang mogelijk zelfstandig thuis laten wonen van kwetsbare ouderen. De branchevereniging stelt dat dit streven spaak loopt, waardoor de spoedeisende hulpen van ziekenhuizen volstromen en vervolgens moeten sluiten.

Revalidatie- en herstelgerichte zorg

Vaak liggen ouderen onnodig lang in het ziekenhuis. Ze kunnen vanwege hun kwetsbaarheid niet terug naar huis, maar plek in revalidatie- of herstelgerichte zorg is er ook niet altijd. ActiZ pleit ervoor om deze vormen van zorg meer beschikbaar te maken. “Met goedlopende revalidatie en herstelgerichte zorg blijven cliënten in beweging en worden onnodige ziekenhuisopnames verminderd en voorkomen. Het is de ‘hub naar huis’.”

Lees ook: 50.000 ouderen ruim 270.000 dagen onnodig in ziekenhuis

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg

Aankomende evenementen

10 Mar
AMS workshop: writing a good abstract
  • Noord-Holland
10 Mar
Slim samenwerkenin de zorg event.
  • Utrecht
11 Mar
Workshop uiterlijke verzorging voor patiënten met kanker
  • Gelderland