12 maart 2025 om 13:18
< 1 min lezen

Drugsvangst gedaan tijdens onderzoek naar zorgfraude

Door: ANP

Rechercheurs hebben tijdens een onderzoek naar fraude met zorggeld ook een drugsvangst gedaan. In een woning in het centrum van Utrecht vonden ze begin deze maand zo’n 30 kilo aan verdovende middelen. Opsporingsdiensten zien een tendens.

“Verwevenheid tussen zware criminaliteit en fraude met zorggelden komt steeds vaker voor”, constateert de Arbeidsinspectie. De eigen opsporingsdienst van de inspectie hield in het onderzoek naar zorgfraude al eerder twee vrouwen van 55 en 60 jaar en een man van 61 jaar aan. Ze worden verdacht van fraude en witwassen van ongeveer 1 miljoen euro.

Sociale Verzekeringsbank

De Sociale Verzekeringsbank had het geld overgemaakt om zorg te leveren, maar de drie worden ervan verdacht dat ze het hebben uitgegeven aan privézaken, zoals vakanties, luxegoederen en de huur van woningen. Ook ging wat sponsorgeld naar een sportvereniging.

Voor de drugs heeft de politie drie andere verdachten aangehouden.

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg

Aankomende evenementen

19 May
Nationale AI in de Zorg Congres
  • Noord-Holland
26 May
Dokter in de Zaal: alles over radiologie
  • Drenthe
04 Jun
Hét netwerkcongres over Data en AI
  • Zuid-Holland