17 mei 2023 om 15:52
< 1 min lezen

SP wil meer duidelijkheid rondom jongeren die besparen op zorgkosten

Kamerlid Jimmy Dijk (SP) maakt zich zorgen om de jongeren die hun zorg uitstellen vanwege financiële problemen. Tijdens het kamerdebat zegt hij dat mensen zieker worden omdat zij zorg niet meer kunnen betalen. Kom in actie, vraagt hij aan staatssecretaris Van Ooijen (Volksgezondheid). Dit meldt de Tweede Kamer.

Bijna twee op de drie jongeren heeft in het afgelopen halfjaar een zorgbezoek uitgesteld. Dijk haalt een bericht uit De Telegraaf aan en schetst het dilemma: boodschappen doen of medicijnen kopen, de energierekening betalen of naar de tandarts. Het kabinet maakt mensen volgens de SP’er “onzeker en letterlijk ziek” door hier niks aan te doen.

Korreltje zout

Van Ooijen plaatst kanttekeningen bij het krantenbericht. Het zou een te scherp beeld schetsen van de situatie. Het kabinet onderzoekt momenteel het probleem dat mensen niet meer naar de tandarts gaan vanwege de hoge kosten. Een monitor brengt de stapeling van zorgkosten voor burgers in kaart. De staatssecretaris wijst ook op investeringen in de financiële situatie van minima, zodat zij hun rekeningen kunnen betalen.
 
Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg

Aankomende evenementen

16 Mar
OpdeGroei25
  • Gelderland
16 Mar
V&VN Congres Verzorgenden IG 2025
  • Utrecht
19 Mar
ADHD in context
  • Utrecht