23 november 2012 om 11:43
< 1 min lezen

Kinderen met ADHD communiceren slecht

AMSTERDAM – Er moet meer aandacht komen voor taalproblemen bij kinderen met ADHD, zegt onderzoeker Esther Parigger van de Universiteit van Amsterdam (UvA). Dit zou zowel thuis als in de klas moeten gebeuren. Ook in het onderzoek en in de behandeling van ADHD-kinderen moet taal meer aandacht krijgen.

Kinderen met ADHD hebben vaak moeite met school. Dit wordt meestal geweten aan de gedragsproblemen die kenmerkend zijn voor ADHD-kinderen. Taalproblemen kunnen hier ook een grote rol in spelen, blijkt uit het recente onderzoek van de UvA.

Met name dagelijkse communicatie is een probleem voor kinderen met ADHD. Ook scoren deze kinderen net zo slecht als kinderen met een ernstige spraak- en taalstoornis, blijkt uit het onderzoek.

© Nationale Zorggids / Florian Kersten

Relevante artikelen

Alles van ggz

Aankomende evenementen

19 May
Nationale AI in de Zorg Congres
  • Noord-Holland
26 May
Dokter in de Zaal: alles over radiologie
  • Drenthe
04 Jun
Hét netwerkcongres over Data en AI
  • Zuid-Holland