27 maart 2025 om 13:22
< 1 min lezen

Uitspraken casemanager WIJ Groningen over kind met downsyndoom ‘onprofessioneel’

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Een casemanager die een rapport maakte over een 6-jarig jongetje met het syndroom van Down is gecorrigeerd door een kinderrechter. In dat rapport schreef de hulpverlener dat het kindje nu nog schattig oogt, maar dat over een paar jaar niet meer is. “In de regel wordt dan anders naar deze kinderen gekeken, veel meer als ‘lelijk, dom en een mongool”, schrijft de casemanager tot grote schik van de kinderrechter. Hij vindt dat de Raad voor de Kinderbescherming meer aandacht moet hebben voor het typeren van kinderen. De casemanager is in dienst van WIJ Groningen. Dit meldt RTV Noord.

Volgens de rechter kunnen ouders emotioneel op het rapport reageren en is het onprofessioneel dat een hulpverlener stellig is over de negatieve toekomst van het kind. Hulpverleners dienen hierin meer diplomatiek te zijn, “ook al wordt kennelijk op deze wijze gedacht en gesproken over jonge kwetsbare kinderen”. Werkgever WIJ Groningen stelt dat de hulpverlener al vijf jaar met de moeder en het jongetje werkt en haar slechts waarschuwde. Ook zou de moeder geen problemen hebben gehad met haar bewoording. De casemanager kan haar werk gewoon blijven doen.

Aangepast rapport

De Raad van de Kinderbescherming heeft geprobeerd een aangepast rapport bij de rechter in te dienen. Hierop werd echter afwijzend gereageerd. Wel erkent de RvdK dat de impact van de woorden in het rapport niet genoeg zijn meegenomen. “Vanuit ouderperspectief hadden we dit anders moeten doen.”

Overigens ging de rechtszaak over de omgangsregeling van het kindje – en zijn broertje of zusje – met zijn vader.

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg

Aankomende evenementen

07 Apr
Zorg & ict
  • Utrecht
19 May
Nationale AI in de Zorg Congres
  • Noord-Holland
26 May
Dokter in de Zaal: alles over radiologie
  • Drenthe